Vishay/Sprague M39003/01-2863/TR
M39003/01-2863/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2863/TR
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 20% 75V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2863/TR.pdf
Availability of M39003/01-2863/TR
QUANTITY
M39003/01-2863/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2863/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2863/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated75V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2863/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-2863/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2863/TR Details Description
Related parts for M39003/01-2863/TR
CONN HEADR BRKWAY .100 62POS R/A datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST MINI JST XHP datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 5W 5% CERAMIC VERT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.635" (16.13mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.87"L X 5.91"W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf