Vishay/Sprague M39003/01-2864/HSD
M39003/01-2864/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2864/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2864/HSD.pdf
Availability of M39003/01-2864/HSD
QUANTITY
M39003/01-2864/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2864/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2864/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated75V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2864/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-2864/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2864/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-2864/HSD
CONN HEADER 30POS STR PCB PRSFT datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Crystal 5.0000MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf