Vishay/Sprague M39003/01-2864/TR
M39003/01-2864/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2864/TR
Brief Description
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2864/TR.pdf
Availability of M39003/01-2864/TR
QUANTITY
M39003/01-2864/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2864/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2864/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated75V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2864/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-2864/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2864/TR Details Description
Related parts for M39003/01-2864/TR
JUMPER-H1506TR/A3048A/H1504TR 3" datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 222 I/O 284CBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 1% 160VDC datasheet.pdf