Vishay/Sprague M39003/01-2867/TR
M39003/01-2867/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2867/TR
Brief Description
CAP TANT 0.18UF 10% 75V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2867/TR.pdf
Availability of M39003/01-2867/TR
QUANTITY
M39003/01-2867/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2867/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2867/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated75V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2867/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-2867/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2867/TR Details Description
Related parts for M39003/01-2867/TR
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS STR datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY SSR 45A W/HEATSINK DC IN datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE DSUB 15 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 0.3W 0102 datasheet.pdf
THYRISTOR INV 220A 600V TO-200AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
OSC XO 15.36MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf