Vishay/Sprague M39003/01-2936/HSD
M39003/01-2936/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2936/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2936/HSD.pdf
Availability of M39003/01-2936/HSD
QUANTITY
M39003/01-2936/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2936/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2936/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2936/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-2936/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2936/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-2936/HSD
IC V-F CONVERTER SYNC 16-CDIP datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P8C VERT SHLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 12W 36-75VIN +/-15V datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE16 M32 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf