Vishay/Sprague M39003/01-3178H
M39003/01-3178H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-3178H
Brief Description
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-3178H.pdf
Availability of M39003/01-3178H
QUANTITY
M39003/01-3178H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-3178H
Internal Part NumberEIS-M39003/01-3178H
PackagingBulk
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-3178H
Related LinksM39003/, M39003/01-3178H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-3178H Details Description
Related parts for M39003/01-3178H
PHOTOCELL 20K-45K OHM 4.20MM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SAFETY 3PST 6A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
MOD IR RCVR 30KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR PE423422 datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
OSC MEMS 100MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf