Vishay/Sprague M39003/01-5156/HSD
M39003/01-5156/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-5156/HSD
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 5% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-5156/HSD.pdf
Availability of M39003/01-5156/HSD
QUANTITY
M39003/01-5156/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-5156/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-5156/HSD
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-5156/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-5156/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-5156/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-5156/HSD
INSULATOR FOR BU-60,61 SRS RED datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 20MA SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100X.200 datasheet.pdf
IC 8 BIT 3US DAC S/O 8VSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 602VC 1.5KE datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 530MA 270 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
QUICK DISCONNECT MINI CONNECTOR datasheet.pdf
LARGE RAINPROOF VENTILATOR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf