Vishay/Sprague M39003/01-6100
M39003/01-6100 picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-6100
Brief Description
CAP TANT 82UF 5% 20V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-6100.pdf
Availability of M39003/01-6100
QUANTITY
M39003/01-6100 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-6100
Internal Part NumberEIS-M39003/01-6100
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-6100
Related LinksM39003/, M39003/01-6100 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-6100 Details Description
Related parts for M39003/01-6100
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONNECTOR COVER 26POS datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 40POS .51M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf