Vishay/Sprague M39003/01-6343/HSD
M39003/01-6343/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-6343/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.082UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-6343/HSD.pdf
Availability of M39003/01-6343/HSD
QUANTITY
M39003/01-6343/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-6343/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-6343/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-6343/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-6343/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-6343/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-6343/HSD
IDC CABLE - CSC40G/AE40G/CCE40G datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A FLEXIBL ROD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1A 15W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 168W datasheet.pdf