Vishay/Sprague M39003/01-7022/TR
M39003/01-7022/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-7022/TR
Brief Description
CAP TANT 3.9UF 10% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-7022/TR.pdf
Availability of M39003/01-7022/TR
QUANTITY
M39003/01-7022/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-7022/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-7022/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-7022/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-7022/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-7022/TR Details Description
Related parts for M39003/01-7022/TR
RES SMD 165K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 5.2UH 2.2A 54.4 MOHM datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
42U PERF DOOR FOR C4 datasheet.pdf
RES 390 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf