Vishay/Sprague M39003/01-7114/TR
M39003/01-7114/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-7114/TR
Brief Description
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-7114/TR.pdf
Availability of M39003/01-7114/TR
QUANTITY
M39003/01-7114/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-7114/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-7114/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-7114/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-7114/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-7114/TR Details Description
Related parts for M39003/01-7114/TR
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD R-R 10-MSOP datasheet.pdf
IC COMPARATOR DIFF DUAL 8VSSOP datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 21POS SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV Y5F RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 21 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 20.2mA Backlight, Camera Flash 12-DSBGA datasheet.pdf