Vishay/Sprague M39003/01-7360/TR
M39003/01-7360/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-7360/TR
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-7360/TR.pdf
Availability of M39003/01-7360/TR
QUANTITY
M39003/01-7360/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-7360/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-7360/TR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-7360/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-7360/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-7360/TR Details Description
Related parts for M39003/01-7360/TR
KIT SAMPLE FOR ADNS-3060 datasheet.pdf
RES WW 3W 0.2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 28SGL 3.18MM datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG GRY 1000' datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 160 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 14POS W/B 2.0MM datasheet.pdf