Vishay/Sprague M39003/01-8032/TR
M39003/01-8032/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8032/TR
Brief Description
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8032/TR.pdf
Availability of M39003/01-8032/TR
QUANTITY
M39003/01-8032/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8032/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8032/TR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8032/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-8032/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8032/TR Details Description
Related parts for M39003/01-8032/TR
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 6LLP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
IC MPU I.MX35 532MHZ 400MAPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IC DGTL POT 64POS 10K SGL 8LFCSP datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf