Vishay/Sprague M39003/01-8171H
M39003/01-8171H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8171H
Brief Description
CAP TANT 0.18UF 5% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8171H.pdf
Availability of M39003/01-8171H
QUANTITY
M39003/01-8171H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8171H
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8171H
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8171H
Related LinksM39003/, M39003/01-8171H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8171H Details Description
Related parts for M39003/01-8171H
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 1POS .100 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CLIMATE CONTROL 12-14000BTU datasheet.pdf
IC ANTENNA AMP AM/FM 28QFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PAC-CTLX-RV36-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
TEMP SENSOR 10K OHM IMMERSION datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf