Vishay/Sprague M39003/01-8177/HSD
M39003/01-8177/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8177/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8177/HSD.pdf
Availability of M39003/01-8177/HSD
QUANTITY
M39003/01-8177/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8177/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8177/HSD
PackagingBulk
Capacitance0.27µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8177/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-8177/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8177/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-8177/HSD
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf