Vishay/Sprague M39003/01-8181H
M39003/01-8181H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8181H
Brief Description
CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8181H.pdf
Availability of M39003/01-8181H
QUANTITY
M39003/01-8181H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8181H
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8181H
PackagingBulk
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8181H
Related LinksM39003/, M39003/01-8181H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8181H Details Description
Related parts for M39003/01-8181H
IC OPAMP GP 70MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 76POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 15AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
INS CR PUNCH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN TAB HSG PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf