Vishay/Sprague M39003/03-0111H
M39003/03-0111H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-0111H
Brief Description
CAP TANT 680UF 10% 6V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-0111H.pdf
Availability of M39003/03-0111H
QUANTITY
M39003/03-0111H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-0111H
Internal Part NumberEIS-M39003/03-0111H
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-0111H
Related LinksM39003/, M39003/03-0111H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-0111H Details Description
Related parts for M39003/03-0111H
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 4A TO-225AA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.7525-5.5V 88W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 105MA 7.4 OHM TH datasheet.pdf