Vishay/Sprague M39003/03-0117
M39003/03-0117 picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-0117
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-0117.pdf
Availability of M39003/03-0117
QUANTITY
M39003/03-0117 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-0117
Internal Part NumberEIS-M39003/03-0117
PackagingBulk
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-0117
Related LinksM39003/, M39003/03-0117 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-0117 Details Description
Related parts for M39003/03-0117
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADR 34POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS R/A DUAL T/H datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 10% 900VAC SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.3A 260 MOHM datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 20V SNT-4A datasheet.pdf