Vishay/Sprague M39003/03-0335/TR
M39003/03-0335/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-0335/TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-0335/TR.pdf
Availability of M39003/03-0335/TR
QUANTITY
M39003/03-0335/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-0335/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/03-0335/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/3, CSR23
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-0335/TR
Related LinksM39003/0, M39003/03-0335/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-0335/TR Details Description
Related parts for M39003/03-0335/TR
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V 0606 datasheet.pdf
TOOL DIE SET FOR MQS 1.2MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 25.6K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 10.4A 14 MOHM TH datasheet.pdf