Vishay/Sprague M39003/03-3002/HSD
M39003/03-3002/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-3002/HSD
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 6V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-3002/HSD.pdf
Availability of M39003/03-3002/HSD
QUANTITY
M39003/03-3002/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-3002/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/03-3002/HSD
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-3002/HSD
Related LinksM39003/03, M39003/03-3002/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-3002/HSD Details Description
Related parts for M39003/03-3002/HSD
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-8 datasheet.pdf
SW ROLL PLGR SPDT 15A 250V 125V datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 11.9M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 5W 4527 datasheet.pdf
CONN HDR 49POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.5A 40 MOHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SENSOR FORCE LOAD CELL 50LBS datasheet.pdf
4700UF 63V 35X80MM 85C 20000H datasheet.pdf