Vishay/Sprague M39003/03-3013/HSD
M39003/03-3013/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-3013/HSD
Brief Description
CAP TANT 820UF 10% 6V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-3013/HSD.pdf
Availability of M39003/03-3013/HSD
QUANTITY
M39003/03-3013/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-3013/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/03-3013/HSD
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-3013/HSD
Related LinksM39003/03, M39003/03-3013/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-3013/HSD Details Description
Related parts for M39003/03-3013/HSD
RES SMD 470K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
4740 STRIPBLOC CABLE EU 6 OUT datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR 5V SOT23W datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5100K 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X8R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf