Vishay/Sprague M39003/03-3063/HSD
M39003/03-3063/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-3063/HSD
Brief Description
CAP TANT 180UF 10% 20V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-3063/HSD.pdf
Availability of M39003/03-3063/HSD
QUANTITY
M39003/03-3063/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-3063/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/03-3063/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/3, CSR23
PackagingBulk
Capacitance180µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-3063/HSD
Related LinksM39003/03, M39003/03-3063/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-3063/HSD Details Description
Related parts for M39003/03-3063/HSD
RES SMD 23.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ YW,GN HYSOL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 170MA 7.8 OHM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV RS422/RS485 32BGA datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 71MM datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf