Vishay/Sprague M39003/03-4087/HSD
M39003/03-4087/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-4087/HSD
Brief Description
CAP TANT 39UF 10% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-4087/HSD.pdf
Availability of M39003/03-4087/HSD
QUANTITY
M39003/03-4087/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-4087/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/03-4087/HSD
PackagingBulk
Capacitance39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-4087/HSD
Related LinksM39003/03, M39003/03-4087/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-4087/HSD Details Description
Related parts for M39003/03-4087/HSD
IC COMPANDOR 2CHAN GAIN 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONTROL TEMP SS/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf