Vishay/Sprague M39003/09-0022/HSD
M39003/09-0022/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-0022/HSD
Brief Description
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-0022/HSD.pdf
Availability of M39003/09-0022/HSD
QUANTITY
M39003/09-0022/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-0022/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/09-0022/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-0022/HSD
Related LinksM39003/09, M39003/09-0022/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-0022/HSD Details Description
Related parts for M39003/09-0022/HSD
IC INVERT SYN FET DRVR 14-HTSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 484MA 320 MOHM datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" GOLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MCP1710 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
C/A 3MM OFNP 50UM 0M3 MPO 35M datasheet.pdf