Vishay/Sprague M39003/09-0280/TR
M39003/09-0280/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-0280/TR
Brief Description
CAP TANT 15UF 20% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-0280/TR.pdf
Availability of M39003/09-0280/TR
QUANTITY
M39003/09-0280/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-0280/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/09-0280/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-0280/TR
Related LinksM39003/0, M39003/09-0280/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-0280/TR Details Description
Related parts for M39003/09-0280/TR
DIODE ZENER 39V 1.3W DO41 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 14SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 30pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 78.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
680UF 100V 16X31,5 datasheet.pdf