Vishay/Sprague M39003/09-3034H
M39003/09-3034H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-3034H
Brief Description
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-3034H.pdf
Availability of M39003/09-3034H
QUANTITY
M39003/09-3034H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-3034H
Internal Part NumberEIS-M39003/09-3034H
PackagingBulk
Capacitance27µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)145 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-3034H
Related LinksM39003/, M39003/09-3034H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-3034H Details Description
Related parts for M39003/09-3034H
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB OTP 28PLCC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 136MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
SNAP PLUG INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 1W datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 5 DB DC 2GHZ datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
390UF 200V 25.4X66.68 85C AXI datasheet.pdf