Vishay/Sprague M39003/09-4031/TR
M39003/09-4031/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-4031/TR
Brief Description
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-4031/TR.pdf
Availability of M39003/09-4031/TR
QUANTITY
M39003/09-4031/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-4031/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/09-4031/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-4031/TR
Related LinksM39003/0, M39003/09-4031/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-4031/TR Details Description
Related parts for M39003/09-4031/TR
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.75A 48 MOHM datasheet.pdf
SATA PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 100PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf