Vishay/Sprague M39006/22-0128
M39006/22-0128 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0128
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 25UF 10% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0128.pdf
Availability of M39006/22-0128
QUANTITY
M39006/22-0128 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0128
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0128
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39006/22, CLR79
PackagingBulk
Capacitance25µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0128
Related LinksM39006/, M39006/22-0128 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0128 Details Description
Related parts for M39006/22-0128
RES SMD 200K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 1.27MM GOLD R/A datasheet.pdf
OSC VCXO 64.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% BEAD datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT ADH HS datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 UF 1% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf