Vishay/Sprague M39006/22-0130
M39006/22-0130 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0130
Brief Description
CAP TANT 47UF 20% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0130.pdf
Availability of M39006/22-0130
QUANTITY
M39006/22-0130 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0130
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0130
PackagingBulk
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0130
Related LinksM39006/, M39006/22-0130 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0130 Details Description
Related parts for M39006/22-0130
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
IC POT DUAL 100K 8BIT 14-TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 760MA 378 MOHM datasheet.pdf
FUSE 1A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
EVAL KIT FOR SX8674 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf