Vishay/Sprague M39006/22-0146
M39006/22-0146 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0146
Brief Description
CAP TANT 8.2UF 5% 60V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0146.pdf
Availability of M39006/22-0146
QUANTITY
M39006/22-0146 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0146
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0146
PackagingBulk
Capacitance8.2µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated60V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT1
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0146
Related LinksM39006/, M39006/22-0146 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0146 Details Description
Related parts for M39006/22-0146
IC DUAL 2-4 DECOD/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE MOD 125A 1000V BLADE datasheet.pdf
CABLE 14POS SOCKET-SOCKET 1M datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 8.5A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 39 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf