Vishay/Sprague M39006/22-0200
M39006/22-0200 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0200
Brief Description
CAP TANT 86UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0200.pdf
Availability of M39006/22-0200
QUANTITY
M39006/22-0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0200
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0200
PackagingBulk
Capacitance86µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.406" Dia x 1.126" L (10.31mm x 28.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT4
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0200
Related LinksM39006/, M39006/22-0200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0200 Details Description
Related parts for M39006/22-0200
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TRIAC 600V 25A TOP3 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 275A DO205AB datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf