Vishay/Sprague M39006/22-0402
M39006/22-0402 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0402
Brief Description
CAP TANT 2.5UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0402.pdf
Availability of M39006/22-0402
QUANTITY
M39006/22-0402 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0402
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0402
PackagingBulk
Capacitance2.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT1
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0402
Related LinksM39006/, M39006/22-0402 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0402 Details Description
Related parts for M39006/22-0402
DIODE ZENER 22V 1W DO41 datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN 3.5MM CB 1.6R 14-12 TIN datasheet.pdf
CAP IND GREEN POLY FOR P01 SER datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 260MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 12POS datasheet.pdf