Vishay/Sprague M39006/22-0428
M39006/22-0428 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0428
Brief Description
CAP TANT 9UF 10% 125V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0428.pdf
Availability of M39006/22-0428
QUANTITY
M39006/22-0428 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0428
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0428
PackagingBulk
Capacitance9µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated125V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0428
Related LinksM39006/, M39006/22-0428 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0428 Details Description
Related parts for M39006/22-0428
DIODE MODULE 1.4KV 25A datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
SF FINISH&DEBURR WHEEL 6" 8S MED datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
5MM CABLE ASSY datasheet.pdf