Vishay/Sprague M39006/22-0428
M39006/22-0428 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0428
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 9UF 10% 125V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0428.pdf
Availability of M39006/22-0428
QUANTITY
M39006/22-0428 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0428
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0428
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39006/22, CLR79
PackagingBulk
Capacitance9µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated125V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0428
Related LinksM39006/, M39006/22-0428 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0428 Details Description
Related parts for M39006/22-0428
IC DAC 16BIT I2C V-OUT LP 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM DO201AE datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.8A 96 MOHM SMD datasheet.pdf
1003-3 25'.CRD 15WATT HANDLAMP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf