Vishay/Sprague M39006/22-0487
M39006/22-0487 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0487
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0487.pdf
Availability of M39006/22-0487
QUANTITY
M39006/22-0487 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0487
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0487
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0487
Related LinksM39006/, M39006/22-0487 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0487 Details Description
Related parts for M39006/22-0487
CONN MINI-DIN 3POS FEMALE SHIELD datasheet.pdf
IC DELAY LINE 20NS 8UMAX datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CARD EDGE 60POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN PIN SPRING-LOAD .137 20GOLD datasheet.pdf
DISPSBLE GLOVES NITRILE LG 100PC datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 31POS datasheet.pdf
IC REG LDO POS/NEG ADJ 8-SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.22 UF 10% 400VDC datasheet.pdf