Bel Fuse Inc. M3933/16-48S
M3933/16-48S picture photo
Mfg. Part Number
M3933/16-48S
Brief Description
ATTENUATOR SMA QPL SCREENED
Datasheet Download
M3933/16-48S.pdf
Availability of M3933/16-48S
QUANTITY
M3933/16-48S Order Process
Ship out your order
Specifications of M3933/16-48S
Internal Part NumberEIS-M3933/16-48S
Series-
Attenuation Value21.5dB
Tolerance±0.7dB
Frequency Range0Hz ~ 18GHz
Power (Watts)2W
Impedance50 Ohm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M3933/16-48S
Related LinksM3933/, M3933/16-48S Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
M3933/16-48S Details Description
Related parts for M3933/16-48S
RES SMD 23.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS 30AWG 72IN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR MULTIWATT datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 250MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf