3M M3CEK-5006J
M3CEK-5006J picture photo
Mfg. Part Number
M3CEK-5006J
Brief Description
IDC CABLE - MKC50K/MC50G/MCE50K
Datasheet Download
M3CEK-5006J.pdf
Availability of M3CEK-5006J
QUANTITY
M3CEK-5006J Order Process
Ship out your order
Specifications of M3CEK-5006J
Internal Part NumberEIS-M3CEK-5006J
Series-
Connector TypeSocket to Card Edge
Number of Positions50
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
FeaturesPolarizing Key
ColorGray, Ribbon
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M3CEK-5006J
Related LinksM3CEK, M3CEK-5006J Datasheet, 3M Distributor
M3CEK-5006J Details Description
Related parts for M3CEK-5006J
XFRMR LAMINATED 2.5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC BUS BUFFER DUAL NON-INV 8SSOP datasheet.pdf
TIMER DGTL STD TRANS OUT 11PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DSUB 37 F SOD D FLOA G50 ZIN datasheet.pdf