3M M3DRK-4006J
M3DRK-4006J picture photo
Mfg. Part Number
M3DRK-4006J
Brief Description
IDC CABLE - MKR40K/MC40G/MPR40K
Datasheet Download
M3DRK-4006J.pdf
Availability of M3DRK-4006J
QUANTITY
M3DRK-4006J Order Process
Ship out your order
Specifications of M3DRK-4006J
Internal Part NumberEIS-M3DRK-4006J
Series-
Connector TypeSocket to Plug
Number of Positions40
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
FeaturesPolarizing Key, Strain Relief
ColorGray, Ribbon
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M3DRK-4006J
Related LinksM3DRK, M3DRK-4006J Datasheet, 3M Distributor
M3DRK-4006J Details Description
Related parts for M3DRK-4006J
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 400A CHASSIS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 2A 120V datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf