Harwin Inc. M40-9070099
M40-9070099 picture photo
Mfg. Part Number
M40-9070099
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
M40-100 SKT/SKT 32AWG 320MM
Datasheet Download
M40-9070099.pdf
Availability of M40-9070099
QUANTITY
M40-9070099 Order Process
Ship out your order
Specifications of M40-9070099
Internal Part NumberEIS-M40-9070099
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
Series-
Contact EndSocket to Socket
Length12.6" (320mm)
Wire Gauge32 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M40-9070099
Related LinksM40-9, M40-9070099 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M40-9070099 Details Description
Related parts for M40-9070099
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A HORIZ PLNGR datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HEADER 2X4 VERT BRKWAY GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf