JAE Electronics M47S65H4FA
M47S65H4FA picture photo
Mfg. Part Number
M47S65H4FA
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
SOCKET CONTACT CRIMP 39POS
Datasheet Download
M47S65H4FA.pdf
Availability of M47S65H4FA
QUANTITY
M47S65H4FA Order Process
Ship out your order
Specifications of M47S65H4FA
Internal Part NumberEIS-M47S65H4FA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesMX47
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge20-22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M47S65H4FA
Related LinksM47S6, M47S65H4FA Datasheet, JAE Electronics Distributor
M47S65H4FA Details Description
Related parts for M47S65H4FA
SANTOPRENE CLAMP ST-PLATE 1-1/8" datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2A 125VAC 63VDC RAD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RESISTOR 4.7 OHM 8W 5% WIREWOUND datasheet.pdf
DIODE GEN 200V 30A POWERFLAT datasheet.pdf
CONN RECEPT 22-26 AWG STRIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
10000UF 6,3V 16X25 datasheet.pdf