Lattice Semiconductor Corporation M4A3-512/160-12YC
M4A3-512/160-12YC picture photo
Mfg. Part Number
M4A3-512/160-12YC
Brief Description
IC CPLD 512MC 12NS 208PQFP
Datasheet Download
M4A3-512/160-12YC.pdf
Availability of M4A3-512/160-12YC
QUANTITY
M4A3-512/160-12YC Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A3-512/160-12YC
Internal Part NumberEIS-M4A3-512/160-12YC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max12.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells512
Number of Gates-
Number of I/O160
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A3-512/160-12YC
Related LinksM4A3-512, M4A3-512/160-12YC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A3-512/160-12YC Details Description
Related parts for M4A3-512/160-12YC
OSC XO 10.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO263-3 datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.18V SOT23 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 11POS STR datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOST M246 datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT SKT datasheet.pdf