Lattice Semiconductor Corporation M4A5-128/64-10VNC
M4A5-128/64-10VNC picture photo
Mfg. Part Number
M4A5-128/64-10VNC
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
M4A5-128/64-10VNC.pdf
Availability of M4A5-128/64-10VNC
QUANTITY
M4A5-128/64-10VNC Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A5-128/64-10VNC
Internal Part NumberEIS-M4A5-128/64-10VNC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A5-128/64-10VNC
Related LinksM4A5-128, M4A5-128/64-10VNC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A5-128/64-10VNC Details Description
Related parts for M4A5-128/64-10VNC
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DET 2.93V LOW SOT89-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
HDR 14POS 2MM datasheet.pdf