Lattice Semiconductor Corporation M4A5-192/96-10VNC
M4A5-192/96-10VNC picture photo
Mfg. Part Number
M4A5-192/96-10VNC
Brief Description
IC CPLD 192MC 10NS 144TQFP
Datasheet Download
M4A5-192/96-10VNC.pdf
Availability of M4A5-192/96-10VNC
QUANTITY
M4A5-192/96-10VNC Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A5-192/96-10VNC
Internal Part NumberEIS-M4A5-192/96-10VNC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells192
Number of Gates-
Number of I/O96
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A5-192/96-10VNC
Related LinksM4A5-192, M4A5-192/96-10VNC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A5-192/96-10VNC Details Description
Related parts for M4A5-192/96-10VNC
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
IC PROG 8BIT VCOM CALIBRTR 10TDF datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.25A datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 0.7MM datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0504 datasheet.pdf
FIXED IND 510UH 35MA 46 OHM TH datasheet.pdf
D SUB FE 15 POLE METALLIZED PLAP datasheet.pdf
PWR HDR RA THOLE SCREWMNT 76AULF datasheet.pdf
225MM FINGER GUARD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf