Lattice Semiconductor Corporation M4A5-32/32-10VI
M4A5-32/32-10VI picture photo
Mfg. Part Number
M4A5-32/32-10VI
Brief Description
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP
Datasheet Download
M4A5-32/32-10VI.pdf
Availability of M4A5-32/32-10VI
QUANTITY
M4A5-32/32-10VI Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A5-32/32-10VI
Internal Part NumberEIS-M4A5-32/32-10VI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells32
Number of Gates-
Number of I/O32
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A5-32/32-10VI
Related LinksM4A5-32, M4A5-32/32-10VI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A5-32/32-10VI Details Description
Related parts for M4A5-32/32-10VI
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU OMAP-35XX 600MHZ 515FCBGA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CF CARD CONN MA TYPE 50 CIRCUIT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 32MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf
BUTT SPLICE 18-22 AWG datasheet.pdf
TOP SCREW-ON INSERTION BRIDGE 3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf