Lattice Semiconductor Corporation M4A5-96/48-10VI
M4A5-96/48-10VI picture photo
Mfg. Part Number
M4A5-96/48-10VI
Brief Description
IC CPLD 96MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
M4A5-96/48-10VI.pdf
Availability of M4A5-96/48-10VI
QUANTITY
M4A5-96/48-10VI Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A5-96/48-10VI
Internal Part NumberEIS-M4A5-96/48-10VI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells96
Number of Gates-
Number of I/O48
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A5-96/48-10VI
Related LinksM4A5-96, M4A5-96/48-10VI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A5-96/48-10VI Details Description
Related parts for M4A5-96/48-10VI
CAP MICA 27PF 5% 100V 0805 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T25 7.87" datasheet.pdf
NUT DRIVER SET HEX SOCKET 5PC datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SCKTS datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
SHS 1.5MM 60POS SLD HEADR NAT datasheet.pdf