Lattice Semiconductor Corporation M4A5-96/48-55VNC
M4A5-96/48-55VNC picture photo
Mfg. Part Number
M4A5-96/48-55VNC
Brief Description
IC CPLD 96MC 5.5NS 100TQFP
Datasheet Download
M4A5-96/48-55VNC.pdf
Availability of M4A5-96/48-55VNC
QUANTITY
M4A5-96/48-55VNC Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A5-96/48-55VNC
Internal Part NumberEIS-M4A5-96/48-55VNC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.5ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells96
Number of Gates-
Number of I/O48
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A5-96/48-55VNC
Related LinksM4A5-96/, M4A5-96/48-55VNC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A5-96/48-55VNC Details Description
Related parts for M4A5-96/48-55VNC
SWITCH SNAP SPDT 5A QC TERM datasheet.pdf
IC SRL/PARALLEL CONV 8BIT 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC PC MAIN CLOCK 64QFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf