Lattice Semiconductor Corporation M5-256/120-7YI/1
M5-256/120-7YI/1 picture photo
Mfg. Part Number
M5-256/120-7YI/1
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 256MC 7.5NS 160PQFP
Datasheet Download
M5-256/120-7YI/1.pdf
Availability of M5-256/120-7YI/1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5-256/120-7YI/1 Order Process
Ship out your order
Specifications of M5-256/120-7YI/1
Internal Part NumberEIS-M5-256/120-7YI/1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells256
Number of Gates-
Number of I/O120
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case160-BQFP
Supplier Device Package160-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5-256/120-7YI/1
Related LinksM5-256/1, M5-256/120-7YI/1 Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5-256/120-7YI/1 Details Description
Related parts for M5-256/120-7YI/1
FUSE BOARD MOUNT 5A 125VAC 80VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 46VC SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB QZROM 32SDIP datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
21CIR MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf