Lattice Semiconductor Corporation M5-320/160-10YC
M5-320/160-10YC picture photo
Mfg. Part Number
M5-320/160-10YC
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 320MC 10NS 208PQFP
Datasheet Download
M5-320/160-10YC.pdf
Availability of M5-320/160-10YC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5-320/160-10YC Order Process
Ship out your order
Specifications of M5-320/160-10YC
Internal Part NumberEIS-M5-320/160-10YC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells320
Number of Gates-
Number of I/O160
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5-320/160-10YC
Related LinksM5-320/, M5-320/160-10YC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5-320/160-10YC Details Description
Related parts for M5-320/160-10YC
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.28A 160 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 150K OHM 14DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 264K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 200MA 1.35 OHM datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 40A LFPAK56D datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf