Lattice Semiconductor Corporation M5-320/160-15YI
M5-320/160-15YI picture photo
Mfg. Part Number
M5-320/160-15YI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 320MC 15NS 208PQFP
Datasheet Download
M5-320/160-15YI.pdf
Availability of M5-320/160-15YI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5-320/160-15YI Order Process
Ship out your order
Specifications of M5-320/160-15YI
Internal Part NumberEIS-M5-320/160-15YI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells320
Number of Gates-
Number of I/O160
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5-320/160-15YI
Related LinksM5-320/, M5-320/160-15YI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5-320/160-15YI Details Description
Related parts for M5-320/160-15YI
LED INVERT CONE YLW CLR 3MM T/H datasheet.pdf
RES 470 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf