Harwin Inc. M50-1930005
M50-1930005 picture photo
Mfg. Part Number
M50-1930005
Manufacturer
Product Category
Shunts, Jumpers
Brief Description
CONN SHUNT 1.27MM BLUE
Datasheet Download
M50-1930005.pdf
Availability of M50-1930005
QUANTITY
M50-1930005 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-1930005
Internal Part NumberEIS-M50-1930005
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1.27mm Archer Connector Series
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyShunts, Jumpers
SeriesArcher M50
PackagingBulk
TypeClosed Top
GenderFemale Sockets
Number of Positions or Pins (Grid)2 (1 x 2)
Pitch0.050" (1.27mm)
Height0.118" (3.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness1µin (0.025µm)
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-1930005
Related LinksM50-1, M50-1930005 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-1930005 Details Description
Related parts for M50-1930005
IC MPU/WATCHDG 15-60MS SOT23-6 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28-SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100 OHM 10% 0805 datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA DL STACK GR datasheet.pdf